27/01/2021

ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ УЧНІВ ТРЕТІХ І ЧЕТВЕРТИХ КЛАСІВ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

 З метою обговорення актуальних наукових і практичних аспектів Нової української школи 27 січня 2021 року методистом навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Катериною ШАМУНОВОЮ проведено методичний онлайн-порадник «Оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи» для спеціалістів органів управління освітою, консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників із залученням студентів закладів вищої педагогічної освіти спеціальності 013 Початкова освіта (ОКР "Бакалавр").У процесі роботи акцентовано увагу на оцінюванні навчальних досягнень учнів другого циклу навчання, яке є невід’ємною складовою освітнього процесу. Концептуальні зміни у вітчизняній освітній системі неможливі без перегляду й реалізації принципово нових підходів до оцінювання поступу навчання учнів. У Державному стандарті початкової освіти, Концепції «Нова українська школа» рекомендовано активно впроваджувати формувальне оцінювання навчальних досягнень учнів.
У рамках заходу проаналізовано наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів учнів третіх і четвертих класів Нової української школи» від 16.09.2020 № 1146 та наголошено на тому, що для учнів третіх та четвертих класів застосовується формувальне та підсумкове (тематичне, семестрове та річне) оцінювання. Звернено увагу учасників методичного онлайн-порадника, що в журнал та свідоцтво досягнень виставляється рівень за кожен результат навчання з навчальних предметів / інтегрованих курсів наприкінці кожного навчального семестру (триместру) та навчального року. Річним оцінюванням є результати навчання учнів за останній семестр (триместр).
Детальніше з рекомендаціями Міністерства освіти і науки Ураїни можна ознайомитися за посиланням: http://osvita.stsaltiv.gov.ua/news/14-47-04-28-09-2020/.


Немає коментарів:

Дописати коментар