25/12/2020

В УКРАЇНІ ЗАТВЕРДИЛИ ПРОФСТАНДАРТ УЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ І ВЧИТЕЛЯ ЗАКЛАДУ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило професійний стандарт за професіями "Учитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Учитель закладу загальної середньої освіти", "Учитель початкової освіти".
"Професійний стандарт втілює сучасний підхід до визначення переліку та опису загальних і професійних компетентностей вчителя. До загальних компетентностей увійшли громадянська, соціальна, культурна, лідерська та підприємницька", - йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства освіти і науки.

Зокрема, до переліку фахових компетенцій увійшли: мовно-комунікативна; предметно-методична; інформаційно-цифрова; психологічна; емоційно-моральна; педагогічне партнерство; інклюзивна; здоров’язбережувальна; прогностична; організаційна; оціночно-аналітична; інноваційна; рефлексивна; здатність до навчання протягом життя.
Заначається, що документ також містить опис професійних компетенцій учителя в розподілі за кваліфікаційними категоріями - фахівець, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії, спеціаліст вищої категорії.
Ознайомитися із професійним стандартом можна за посиланням: https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=22469103-4e36-4d41-b1bf-288338b3c7fa&title=RestrProfesiinikhStandartiv

Немає коментарів:

Дописати коментар