Електронні освітні ресурси

 «Мій карантинний щоденник» – розробка, що допоможе подолати дітям негативні емоції

Під час локдауну ми маємо частіше говорити про наші переживання і спонукати до цього учнів. Ця розробка допоможе правильно пояснити дітям, що все буде добре.

«Мій карантинний щоденник» створений допомогти дітям подолати переживання, які вони відчувають під час локдауну. На перший погляд, це звичайний дитячий щоденник, який учень може зробити самостійно. Але за звичайними іграми прихована головна мета цієї унікальної розробки – допомогти дитині зрозуміти та сприйняти складну ситуацію у світі та розібратися із власними емоціями. Авторська #розробка від  «Всеосвіти» є універсальна – вона підходить як хлопчикам, так і дівчаткам.  

Завантажуйте «Карантинний щоденник» безкоштовно за посиланням: https://vseosvita.ua/library/mij-karantinnij-sodennik-322519.html



                                           Kahoot!

Цей сайт допоможе провести контрольні роботи, зрізи знань, тести й оцінювання в ігровій формі. На Kahoot! вчитель може створити опитування з будь-якої теми, однак попередньо йому потрібно зареєструватися.

Запитання тестів відображатимуться лише на вчительському екрані — ноутбуці чи проекторі. А на гаджетах дітей будуть тільки чотири варіанти відповіді, з яких треба обрати правильний.

Учитель може робити опитування яскравими, що подобається дітям: додавати фото, малюнки, відео чи графіку. Також є можливість увімкнути на сайті режим усіляких бонусів, наприклад — додаткові бали за швидкі відповіді. Це перетворить навіть складний іспит на цікаве змагання.



Робота з онлайн-дошками

Padlet – це універсальна онлайн-дошка (онлайн-стіна) з інтуїтивним інтерфейсом, яку нескладно опанувати та легко застосовувати в навчальному процесі. Вона може бути використана для проектної роботи, пірінгової взаємодії, індивідуальних завдань чи як інструмент збору інформації від всіх учасників процесу в одному місці. Для реєстрації на сайті https://ru.padlet.com/ можна використати електронну пошту або наявний акаунт Google чи Microsoft.

Інтерактивний сервіс від Google – онлайн дошка Jamboard

Google Jamboard призначена для швидкої і наочної фіксації всього, що може стати в нагоді, під час навчання учнів, творчого пошуку вчителя. Багато в чому вона схожа на звичайну білу дошку, де ви можете намалювати маркером що-завгодно, не обмежуючи себе умовностями форматування. Однак, на відміну від звичайної дошки, дошка Google Jamboard не має обмежень за розміром вільного місця і кількістю учасників, які можуть на ній що-небудь малювати одночасно. Більше того, все що намальовано на Google Jamboard, можна зберегти на Google Drive і потім знайти та користуватися далі. Отже,матеріали записані на Google Jamboard, нікуди не зникнуть з часом, на відміну від записів на звичайній шкільній дошці.

Крім сервісу Google Jamboard існують також мобільні додатки  та інтерактивна дошка (пристрій) з тією ж назвою.


Онлайн-тести з автоматичною перевіркою рівня опанування учнями навчального матеріалу на уроках математики, української мови, інтегрованого курсу «Я досліджую світ»

Google Форми – це зручний інструмент, за допомогою якого можна легко і швидко планувати заходи, складати опитування та анкети, а також збирати іншу інформацію. Форму можна підключити до електронної таблиці Google, і тоді відповіді респондентів будуть автоматично зберігатися в ній.

  Classtime (https://www.classtime.com/uk/) - це помічник вчителя, що збагачує Ваш урок миттєвою візуалізацією рівня розуміння та прогресу усього класу в живому часі.Зручно відстежуйте усі відповіді у гарному огляді, що дає миттєве розуміння продуктивності учнів. Оптимізуйте своє викладання за лічені секунди. Ваші учні приєднуються до сесії без реєстрацій або з власним Google/Microsoft акаунтом. Збережіть свій час з автоматизованим тестуванням: додавайте до кожного питання відповідну кількістю балів, а ми зробимо оцінювання за Вас – миттєво для усього класу. Наші автоматично згенеровані Excel та PDF звіти - це найшвидший спосіб зберігати та поширювати результати сесій з учнями, батьками чи шкільною адміністрацією.








Інструменти формувального оцінювання

LearningApps.org (https://learningapps.org/about.php) є сервісом для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. Метою роботи є створити загальнодоступну бібліотеку незалежних блоків, придатних для повторного використання та змін. Блоки (вони називаються Вправами) не включені в жодні конкретні сценарії чи програми, тому вони не розглядаються як цілісні уроки чи завдання, натомість їх можна використати у будь-якому доречному методичному сценарії 

Quizlet (https://quizlet.com/ru) - це сервіс для швидкого створення тестів, які допоможуть запам'ятати будь-який матеріал різними способами.


Онлайн-ресурси для організації відеоконференцій, відеоуроків, вебінарів

Zoom (https://zoom.us/) - програма для організації відеоконференцій, розроблена компанією Zoom Video Communications. Вона надає сервіс відеотелефонії, який дозволяє підключати одночасно до 100 пристроїв безкоштовно, з 40-хвилинним обмеженням для безкоштовних акаунтів.

Google Hangouts (https://hangouts.google.com/) - це програмне забезпечення для миттєвого обміну повідомленнями і проведення відеоконференцій, розроблене компанією Google і випущене 15 травня 2013 року під час конференції розробників Google I/O.

Microsoft Teams (https://www.microsoft.com/uk-ua/microsoft-teams/group-chat-software). Онлайн-наради, чат і простір у хмарному сховищі – усе це доступно в єдиному розташуванні безкоштовно.   Застосунок об'єднує все в спільному робочому середовищі, яке містить чат для нарад, файлообмінник та корпоративні програми. Розроблений для смартфонів, що працюють на платформах Android, iOS, Windows Phone і комп'ютерів з операційною системою Windows 10 S, Windows 7 та вище або Mac OS X 10.10 та новіше.




Використання відеороликів за темою шкільної програми

Нова підбірка рубрики #EdProрекомендує (https://edpro.ua/blog/videouroky-dlja-navchannja-ta-rozvytku-shkoljariv) про навчальний відеоконтент. Тут можна знайти найкращі відеоуроки, цікаві навчальні відео українською та кілька англомовних каналів. Поповнюйте свій арсенал якісними і сучасними матеріалами, щоб ваші учні не могли відірватися від уроку. І щоб діти знаходили цікаві для себе сфери і пізнавали світ комплексно.



ЕОР для професійного розвитку, підвищення кваліфікації, самоосвіти

Студія онлайн-освіти EdEra (https://www.ed-era.com/) Сайт з онлайн-курсами, підручниками і спецпроектами, також тут є «ЗНО платформа» – безкоштовний сервіс для самостійної підготовки майбутніх абітурієнтів. На EdEra є онлайн-книги з інтегрованими відео та тестами, блог з матеріалами про освітні тенденції, корисні прийоми та техніки навчання.

Український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus»https://prometheus.org.ua/). Відеолекції кращих викладачів провідних університетів України, курси провідних університетів світу українською мовою, форум для обговорення, тести для перевірки та сертифікати за всі виконані завдання. Чимало курсів створені чи перекладені саме для освітян.

Освітній проект «На Урок» (https://naurok.com.ua/). Сайт з вебінарами, конференціями, конкурсами та журналом для освітян, всеукраїнською олімпіадою, матеріалами для позакласної роботи та проведення уроків. За проходження курсів чи конкурсів учні та вчителі отримують свідоцтва і відзнаки. У пошуці можна знайти потрібний матеріал за підручником, предметом чи класом.

Вебінари з mozaBook (https://www.mozaweb.com/uk/mozabook) та mozaWeb (https://www.mozaweb.com/ru/) від EdPro. Лекції розширеного курсу з вивчення програми mozaBook в постійному доступі на сайті. Раз на 2 місяці проходить безкоштовний Вебінар, де вчителі можуть до кожного відео виконувати домашнє завдання та отримати Сертифікат. Навчання підходить як учителям, які активно користуються програмою, так і тим, хто ще не працював з нею. Різні рівні курсу дозволять обом категоріям взяти для себе максимум користі.













Безкоштовний онлайн-курс про дистанційний та змішаний формати навчання

Його презентувала заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час Серпневої конференції. Зареєструватися на навчання можна на за цим посиланням: https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:MON-DECIDE+1+2020/about

Курс розробили Міністерством освіти і науки спільно зі студією онлайн-освіти EdEra. 

Опанувавши курс, ви зможете навчитися застосовувати різновиди дистанційного та змішаного навчання, ознайомитись із ключовими особливостями та інструментами кожного формату, навчитись організовувати освітній процес, використовуючи технологію дистанційного навчання, а також дізнатися про успішні приклади застосування дистанційного та змішаного навчання, – розповіла Мандзій.

Посібник для шкіл про організацію дистанційного навчання

Посібник від ГО Смарт освіта із методичними рекомендаціями для початкової, основної та старшої шкіл щодо дистанційного навчання отримав схвалення Міністерством освіти і науки для використання в школах.

Ознайомитись із посібником можна за цим посиланням: https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/GRYF_Metodychni_rekomendatsii-_dystantsiy-na_osvita_razvoroty.pdf 




Немає коментарів:

Дописати коментар