23/09/2017

Методичне об’єднання учителів Сумської областіУ серпневому методичному об’єднанні учителів Сумської області, що відбулося 23 серпня 2017 року під керівництвом методиста Інформаційно – методичного центру Москаленко Л.М., взяла участь член науково-дослідної лабароторії «Академічна культура дослідника» нашого університету, вчитель початкових класів Катерина Діхнич.

Метою методичного об’єднання було обговорення нагальних проблем реалізації стандарту початкової загальної освіти в умовах нової української школи. Це був надзвичайно корисний діалог про типовий навчальний план на 2017 – 2018 навчальний рік, запровадження інтегрованих уроків.
Москаленко Людмила Миколаївна достатньо аргументовано акцентувала увагу  на освітній стандарт Нової української школи та зміст початкової освіти, на особистісний, діяльнісний, компетентнісний підходи, окреслила коло змін у меті і завданнях уроку, на партнерській взаємодії  вчителя і учня, на розвивальному навчально-виховному середовищі, на  мотиваційному аспекті знань, важливих для кожного учня, уміннях правильно формулювати проблему, виявляти її, добирати ту інформацію, яка допоможе розв'язати проблему.
На методичному об’єднанні був зроблений акцент на одну з головних компетентностей -спілкування державною мовою. Серед її компонентів – уміння сприймати, розуміти інформацію державною мовою; усно і письмово тлумачити поняття, факти, висловлювати думки, почуття, погляди.
Кафедра української мови  Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка тісно співпрацює з учителями. Катерина Діхнич провела анкетування серед учителів у межах дослідно-ескпериментальної роботи; коротко охарактеризувала програму з української мови, посібники з «Урок ураїнської мови у вимірах педагогічної дії», «Українська лексикографія в школі: діалог особистостей», «Мова наша – українська», авторами яких є викладачі кафедри української мови; запросила учителів області на Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Інновації в освіті і педагогічна майстерність учителя», яку кафедра української мови Сумського педагогічного університету ім. А.С. Макаренка проводить у жовтні цього року.
Катерина Діхнич, учитель початкових класів

Немає коментарів:

Дописати коментар